Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Zbiórka karmy

Przez ostatni miesiąc w naszej placówce wolontariusze ze Szkolnej Grupy Wolontariatu prowadzili akcję pod hasłem „Pełna miska dla kota i psiska”. Jej celem była zbiórka karmy dla bezpańskich zwierząt. Dzięki ofiarnej postawie uczniów, wsparciu i hojności rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać potrzebne produkty. Wśród nich znalazły się również koce, poduchy, posłania, kołdry, miski, smycze. Dary zostały przekazane Pani Barbarze Grajek, która jest prezesem organizacji Animals -Towarzystwa Pomocy Zwierzętom i od lat walczy o godne życie dla porzuconych, niechcianych czworonogów. Obywatelska postawa uczniów, ich wrażliwość, zaangażowanie i determinacja budzą wielki szacunek i uznanie. Wolontariusze składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do tej szczytnej inicjatywy.

Andrzejki 2017

W czwartek 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa oraz wieczór z wróżbami. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na załączonych zdjęciach.

Wszystkich Świętych

30 października 2017r. uczniowie ze Szkolnej Grupy Wolontariatu wspólnie z przedstawicielami klasy VIB i ich młodszymi kolegami i koleżankami z klasy IVA pod opieką pani Aleksandry Gawryszewskiej i pani Ewy Tarczewskiej – Gozdek odwiedzili Cmentarz Komunalny przy ulicy Rynkowskiej. Mieści się tam Kwatera Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1945 roku w walce o wyzwolenie Bydgoszczy i okolic z okupacji niemieckiej. Dzieci, mimo że panował przenikliwy chłód i wiał silny wiatr, dzielnie zbierały liście i czyściły nagrobki. Wszyscy zgromadzeni zapalili znicze i oddali hołd bohaterom, którzy swoją heroiczną postawą wywalczyli dla nas wolność. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

ZAWODY PIERWSZEJ POMOCY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Grupa pierwszej pomocy pod opieką Kamili Steltmann wzięła udział w IV BYDGOSKICH ZAWODACH PIERWSZEJ POMOCY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH w ramach projektu Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy
organizowanych przez XV LO w Bydgoszczy (ul. Belringa 13). ZAWODY ODBYŁY SIĘ 21. 10.2017. Po wielogodzinnych pozoracjach zajęli 5 miejsce w Bydgoszczy.

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay). Poprzedziło go kilkudniowe przygotowanie, kiedy to tabliczka zawisła na szkolnych korytarzach. Uczniowie klas IV – VI rozwiązywali po 5 przykładów. Patrole naszych uczniów dotarły również do rozgłośni Radia PiK, siedziby ZNP oraz Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1. Przepytano pracowników i uczniów. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymali odznakę i certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Nie było tak źle… Ale ćwiczmy, bo za rok kolejny WMTDay.
licencja_pl