• Witaj na stronie naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy im. Wincentego Wiernikowskiego.

    Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości


Podziękowania

„W imieniu Rady Rodziców składam serdeczne podziękowania pani Aleksandrze Gawryszewskiej za przygotowanie wraz z dziećmi z klasy IVa i VIc przedstawienia pod tytułem „Dla Niepodległej”, które było jednym z wielu zaplanowanych wydarzeń w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Rodziny dzieci oraz mieszkańcy Jachcic mieli okazję obejrzeć przedstawienie 8 maja 2018 roku na terenie szkoły.

Spektakl wywarł na widzach ogromne wrażenie. Występy dzieci obrazowane były muzyką oraz krótkimi filmami przybliżającymi temat walki o Polskę. Widać było ogromną dbałość o szczegóły zarówno te związane z historią kraju, jak i te opisujące indywidualne losy żołnierzy walczących.

Widzowie mogli wysłuchać ciekawego dialogu na temat honoru i walki o wolność, zachwycić się dźwiękiem gitary oraz głosem jednej z uczennic pięknie interpretującej patriotyczną piosenkę, zobaczyć scenę składania przysięgi przez przedstawicieli uczniów, zadumać się nad losem matek, do których pisane były ostatnie listy od synów czy wreszcie wzruszyć się podczas jakże pięknego i symbolicznego składania zniczy i kwiatów ku czci poległych żołnierzy.

Dodatkowo chciałabym zaznaczyć, że spektakl posiadał również piękną oprawę sceniczną. Aktorzy byli wspaniale ucharakteryzowani. Widzowie mogli zobaczyć na scenie małych partyzantów ubranych w koszule, spodnie i czapki z epoki. Dodatkowe akcesoria, takie jak atrapy broni czy partyzanckie torby wzmacniały odbiór.

Autorce i reżyserce przedstawienia, pani Aleksandrze Gawryszewskiej, należą się wielkie wyrazy uznania za tak profesjonalne przygotowanie spektaklu, a wszystkim aktorom biorącym w nim udział, wielkie brawa.

Dziękujemy za tę wzruszającą lekcję historii ojczystej.

W imieniu Rady Rodziców
Beata Żmuda”

Tagi .Dodaj do zakładek Link.