Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Święto Konstytucji 3 Maja

Vivat Konstytucja!

30 kwietnia odbył się uroczysty apel upamiętniający 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w stroje apelowe, do których mieli przypięte kotyliony lub inne emblematy symbolizujące nasze barwy narodowe. Akademię przygotowali uczniowie klasy VIB. Gościnnie na scenie pojawili się zaprzyjaźnieni z szóstoklasistami uczniowie klasy IIIC, którzy pięknie zatańczyli poloneza.

Spotkaniu towarzyszyła atmosfera uroczystej powagi i przejmującej zadumy, ale także radości, bo każdy Polak powinien pamiętać, że Konstytucja 3 Maja to przede wszystkim symbol możliwości odrodzenia moralnego narodu, symbol próby wybicia się na niepodległość, to wreszcie wspaniały pomnik historii państwa polskiego.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.