• Witaj na stronie naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy im. Wincentego Wiernikowskiego.

    Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości


ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK

 

 

Wzorem minionych lat FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA zaprasza do współtworzenia tego dnia. W zeszłym roku klasy 7-8 naszej szkoły brały udział w barwnym korowodzie oraz licznych konkursach i przestawieniach na Wyspie Młyńskiej.

W tym roku będzie to edycja wyjątkowa, inna niż wszystkie. Nie będzie nam dane uczestniczyć w licznych happeningach, festynach, nie będziemy mogli obdarowywać książkami naszych przyjaciół, znajomych, nieznajomych. Nie będziemy mogli uwalniać książek. Niestety, w tym roku nie pozwala na to sytuacja epidemiczna. Wydarzenia jednak nie odwołujemy! Obchody Święta Wolnych Książek odbędą się!

W trosce o zdrowie i wspólne bezpieczeństwo działać będziemy wirtualnie. Zachęcamy do uczestnictwa. Niechaj w tym dniu książki łączą ludzi.

NASZE PROPOZYCJE:

ZRÓB ZDJĘCIE, NAGRAJ FILMIK

SZCZEGÓŁY:

  1. Przesyłajcie zdjęcia ulubionych książek, fotografujcie się z nimi.
  2. Udostępniajcie filmiki, na których czytacie ulubioną książkę. Prezentacje czytania zaczynamy zdaniem:

z okazji Święta Wolnych Książek przeczytam fragment książki (podajemy tytuł i autora).

  • czas czytania: 2,5 minuty
  • kończymy sentencją: Czytajmy książki, dzielmy się z innymi radością czytania.
  1. Posty ze zdjęciami/filmikami oznaczamy hashtagami#swietowolnychksiazek #bookcrossingi publikujemy na swoim profilu Facebooku, Instagramie – do dnia 21.06.2020r.
  2. Po zakończeniu obchodów na stronie fundacji Bookcrossing Polskawww.bookcrossing.plopublikowane zostanie podsumowanie tegorocznego Święta Wolnych Książek nad którym w całości czuwa Jolanta Niwińska, wiceprezes, Fundacja Bookcrossing Polska. Pytania oraz filmiki, zdjęcia proszę kierować do pani Kamila Steltmann na adres e mailowy.

https://bibliostradasp36.blogspot.com/2020/06/bookcrossing-2020.html

 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.