Informatyka

Należy pobrać klikając w poniższy link:

Zadania klasa IVa

klasa V
Ćwiczymy program scratch. Napisz program grający melodię „Pojedziemy na łów”. Nuty do melodii wyszukaj w internecie. Pracę swoją zapisz na swoim komputerze (plik-zapisz na komputerze)

klasa VI
Napisz program w scratchu wykorzystujący 2 duszki i tło w którym opowiesz krótką historię spotkania. Pracę zapisz na swoim komputerze.

klasa VII
Utwórz portfolio – teczkę z dokumentami w edytorze tekstu. (podręcznik str. 108-111)
Temat: Ekologiczne zagrożenia i nadzieje. (min. 4 strony)
1. Pierwsza strona i okładka
2. Spis treści, prezentujący wszystkie materiały ostatecznie zgromadzone w teczce.
2. Materiały ilustracyjne: np. fotografie, rysunki, dowcipy rysunkowe ( mogą być narysowane przez samego ucznia).
3. Notatki i artykuły dotyczące zagadnienia.
4. Bibliografia zawierającą spis wszystkich źródeł (w tym także ustnych) wykorzystanych w teczce.
Prace będą ocenione gdy wrócimy do szkoły.

klasa VIII
Podróże z komputerem. (podręcznik str. 139-143)
Po zapoznaniu się z tematem odpowiedz na pytania.
1. Z jakich serwisów zawierających mapy internetowe warto korzystać?
2. Czym są GIS i GPS?
3. W jaki sposób znaleźć na mapie najbardziej centralnie położone miasto?
4. Zadanie str. 143
Odpowiedzi zapisz w edytorze tekstu.

Wykonane zadania proszę przesłać na maila jolanta.rydzewska_1@wp.pl