Język niemiecki

Zgodnie z rekomendacją MEN do kontaktu  z uczniami w ramach zajęć wykorzystywany będzie dziennik elektroniczny (kontakt bezpośredni z rodzicem i uczniem oraz bezpośrednie przekazywanie, wyjaśnianie, prowadzenie indywidualne każdego ucznia) oraz mailing do rodziców.

* dziennik elektroniczny;
* strona internetowa szkoły;
* mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Klasy 7a, 7b, 8a, 8b, 8c – Język niemiecki – Zadania klasy:

1. Przewodniczący klasy stworzy grupę w aplikacji „Messenger” pod nazwą „Język niemiecki np 7a (każdy swoją klasę)” i włączy do niej wszystkich uczniów z klasy wraz z nauczycielem
  2. Uczniowie potwierdzą odebranie wiadomości od n-la.

Klasa 7a, 7b:

1. lekcja: Temat Das ist kein Walkman – przeczenie „kein” – ćwiczenia (ćw 26 a,b,c- b i c piszemy krótko i kontrolnie wysyłamy do nauczyciela na grupę), wpisujemy do zeszytu. Zeszyt ćwiczeń: ćw 15/36,17,18/38, 22/40, 23,24/41
  2. lekcja Temat  Powtórzenie – Wir wiederholen  –  Podsumowanie działu oraz Zadania  powtórzeniowe z podręcznika „Grammatik – str 63- 65 – proszę wykonać notatkę do  zeszytu z przykładami zdań.
  3. Nie wykluczam sprawdzianu on-line

Uczniowie, którzy nie oddali zadania na ocenę (podręcznik ćw 15/55) piszą i wysyłają do nauczyciela na grupę.

Klasa 8a,b,c – Jesteście po powtórzeniu – przygotuję dla Was sprawdzian on-line.

1. lekcja z nowego działu Wohnen = mieszkać -Podręcznik:  In einem Hochhaus – praca z tekstem str 28-30 i ćwiczenia 1, 2, 3/31. Wypisać nieznane słówka do zeszytu i wyjaśnić. ćw 3 wysyłamy kontrolnie do nauczyciela na grupę. Zeszyt ćwiczeń ćw. 1, 2, 3/16, 17.
  2. lekcja – Temat: Julia wohnt in einem Einfamilienhaus. –  praca z tekstem str 32 i ćwiczenia 4, 5, 6/33. Wypisać nieznane słówka do zeszytu i wyjaśnić. ćw 7 wysyłamy kontrolnie do nauczyciela na grupę. Zeszyt ćwiczeń ćw.4, 5, 6/17, 18.