Linki o tematyce wychowania dzieci:

na tej stronie w materiałach do pobrania znajdziecie Państwo poradnik dla rodziców. Poradnik zawiera najważniejsze wskazania, praktyczne podpowiedzi zachowań, ćwiczenia do autorefleksji nt.:

1. Jak określać dziecku granice?
  2. Jak zachęcać dziecko do współpracy?
  3. Czy powinno się karać dzieci?
  4. Jak zachęcać dziecko do samodzielności?
  5. Jak uwolnić dziecko od narzuconych mu ról?
  6. Jak mądrze chwalić dzieci?

Poradnik został opracowany na podstawie programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, którego jestem realizatorem. Zajęcia warsztatowe wg. programu są aktualnie realizowane w naszej szkole, więcej informacji na stronie:

Od 2006 roku nasza szkoła uczestniczy w programie społecznościowym pod patronatem Gazety Pomorskiej pt. Szkoła bez przemocy. Na stronie

są liczne informacje dotyczące agresji rówieśniczej oraz dość szerokie opracowanie literatury o tematyce przemocy, radzenia sobie ze złością oraz innymi trudnymi uczuciami.

Na poniżej podanych stronach znajdziecie Państwo liczne informacje na temat dzieci krzywdzonych.

W tym miejscu pragnę wystąpić z apelem do wszystkich rodziców – jeśli wiadomo, że jakieś dziecko jest krzywdzone należy o tym mówić, bo tylko w tensposób można przerwać falę przemocy. INFORMACJE MOŻNA PRZEKAZAĆ DO MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ, DO SZKOŁY CZY INNYCH INSTYTUCJI.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących Państwa problemach z dziećmi można zwrócić się o pomoc do pedagoga szkolnego.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Dominika Klapka