• Witaj na stronie naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy im. Wincentego Wiernikowskiego.

    Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości


Sześciolatki w szkole

Rok szkolny 2015/16 jest kolejnym rokiem, w którym około 50% uczniów klas pierwszych to dzieci 6-letnie. Dzieci te w dużym stopniu ( chociaż nie wszystkie) osiągnęły dojrzałość szkolną. Bez problemu dostosowały się do realiów życia szkoły, a szkoła musiała dostosować się do poziomu dzieci młodszych.  Dzieci te pracują w innym rytmie, krócej potrafią skupić uwagę na danym zagadnieniu, wymagają więcej ruchu i zabawy. Dlatego też w każdej klasie jest wykładzina, na której dzieci mogą odpocząć, pobawić się, odprężyć. Na początku roku dzieci przyniosły też swoje ulubione zabawki aby w ramach przerwy i relaksu mogły się wspólnie pobawić. Te wspólne zabawy i zajęcia bardzo pomogły dzieciom zintegrować się jako zespół klasowy. W drugim półroczu nauki, widać już ogromna zmianę w zachowaniu dzieci. Zajęcia trwają dłużej, uczniowie znają już prawie wszystkie litery, czytają krótkie teksty, pięknie piszą, wypowiadają się zdaniami na różne tematy. Zaciera się różnica między 6 i 7-latkami. Wszyscy razem, po roku wspólnej zabawy i pracy, dotrą do mety i otrzymają świadectwo ukończenia klasy pierwszej.   

Komentarze są wyłączone.